Domov > Novice > Pohod na Triglav
Pohod na Triglav
Avtor: PGD 03.09.2019

V soboto 31.9. se je 15 članov društva odpravilo na pohod na najvišji vrh Slovenije-Triglav.

Pohod smo pričeli s parkirišča v dolini Krme. Naprej smo se nekaj časa zložno vzpenjali skozi gozd, ko smo prečili nekoliko večji hudournik, se je pot začela strmeje vzpenjati. Na višini približno 1400 m, se je pot položila in nas je po nekaj 10 korakih nadaljnje hoje pripeljala na lepo travnato ravnico imenovano Vrtača. Široka pot se ponovno začne vzpenjati, ter nas je po približno 20 minutah nadaljnje hoje pripeljala na Malo polje. Po približno dveh urah in pol hoje smo prispeli do pastirske koče na planini Zgornja Krma. Od pastirskega stanu smo nadaljevali v smeri Kredarice, po zmerno strmi poti, ki nas je pripeljala na označeno razpotje. Nadaljevali smo desno (levo Planika) po zmerno strmi poti, ki nas v nekaj minutah nadaljnje hoje pripelje na neizrazit greben, ki povezuje Vrh Snežne konte s Kredarico. Tu je pot zavila rahlo v levo in se začela vse strmeje vzpenjati proti Triglavskemu domu na Kredarici. Po skupaj petih urah hoda smo prispeli v najvišje ležečo planinsko postojanko v Sloveniji v kateri smo se okrepčali in prespali.

V nedeljo v zgodnjih jutranjih urah smo se povzpeli najprej na Mali Triglav, nato pa nadaljevali pot do Triglava.

V popoldanskih urah smo vsi srečno in varno prispeli nazaj v  dolino.